inwestor
na lata
inwestujemy bo wierzymy w polskie firmy

Aktualności

październik, 02, 2018

Polska firma sprzedaje walcownię rur bez szwu systemu Mannesmanna w Siemianowicach Śląskich

Towarzystwo Finansowe Silesia i należąca do niego Walcownia Rur Silesia wystawiły na sprzedaż produkcyjny majątek Walcowni Rur Jedność (WRJ). Oferowany jest ciąg technologiczny walcowni rur bez szwu systemu  Mannesmanna

Aktualnie cały majątek oraz nieruchomości walcowni wystawionej do sprzedaży objęte są postępowaniem egzekucyjnym, prowadzonym przez komornika sądowego na wniosek wierzycieli. Działalność hutniczą na terenach dawnej Huty Jedność prowadzi obecnie spółka WRS należąca w 100 procentach do Towarzystwa Finansowego Silesia. Firma WRS jest w grupie największych w Polsce producentów rur stalowych bez szwu i ze szwem ciągnionych na zimno. Kontynuuje 170-letnią tradycję hutniczą Huty Jedność w Siemianowicach Śląskich.

Sprzedaż odbędzie się w trybie egzekucyjnym. To oznacza, że nabywca kupi majątek wolny od obciążeń. Majątek jest zabezpieczony, urządzenia znajdują się w halach w dobrym stanie.

Dostawy głównych urządzeń technicznych renomowanej firmy Mannesmann Demag (aktualnie SMS MEER) miały miejsce w latach 2000-2002. Podobne układy technologiczne SMS MEER funkcjonują w walcowniach rur bezszwowych na całym świecie.

Potencjalnym zainteresowanym proponowany jest zakup majątku w całości lub w zorganizowanych technologicznie częściach, przy czym preferowanym przedmiotem sprzedaży jest całość majątku. 

TFS zapraszając potencjalnych nabywców do rozmów w sprawie walcowni proponuje również rozważenie uruchomienia przez nich produkcji w Siemianowicach Śląskich.

Oferowany jest ciąg technologiczny walcowni rur bez szwu systemu  Mannesmanna, na który składają się głównie:

  • obrotowy piec grzewczy wsadu
  • pokroczny piec podgrzewczy
  • walcarka skośna dziurująca
  • walcarka redukcyjna tulei
  • walcarka ciągła z trzpieniem trzymanym
  • walcarka redukcyjna z naciągiem
  • zespół do indukcyjnego dogrzewania rur

Odpowiedzi na niniejsze ogłoszenie powinny zostać przesłane w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2018 r., adres: Polska, Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o., ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice.

Zapraszamy do kontaktu poprzez email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza na stronie internetowej http://www.wrj.info.pl/, na której dodatkowo znajdą Państwo szczegółowe zestawienie majątku przeznaczonego do zbycia, niezbędne informacje oraz galerię zdjęć.

 

Towarzystwo Finansowe Silesia

Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
EuroCentrum, budynek 3
Tel.: +48 32 494 57 48
Fax: +48 32 494 57 56

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
Wydział VIII Gospodarczy
KRS: 0000002710
NIP: 629-21-70-627
REGON: 276849112
Kapitał zakładowy: PLN 1.723.698.000,00

AA
  • A
  • A+
  • A++